AVALYNĖ ANKSČIAU IR DABAR. MOKASINAI

Autorius Darius 2018-09-14 0 Komentarai

Avalynės istorija tarsi geras, įtraukiantis romanas, o kas įdomiausia - avalynės madą senovėje diktavo vyrai. Na, ar neįdomu sužinoti, kokios tendencijos vyravo anksčiau?

 

Istoriniais duomenimis pirmoji avalynė atsirado 3300 metų prieš mūsų erą. Akmens amžiaus žmogus avėjo iš meškos odos pasiūtą apavą, kurio viršutinė dalis buvo pintas tinklelis iš liepos karnos uždengta elnio oda ir prikišta šieno. Anksčiau apavo gaminimo technologija buvo labai paprasta - kuo mažiau siūlių, tuo sausesnės kojos, todėl pagrindinė gaminimo esmė buvo odos raukimas. 

Didžioji konkurencija prasidėjo renesanso epochoje, kuomet ėmė klestėti amatai. Nors cechuose dirbdavo nedaug meistrų, tačiau atsirasdavo labai daug savamokslių, kurie dirbdavo namuose ir batus siūdavo daug pigiau nei cechuose, todėl jie dažnai būdavo išvaromi iš miesto, kad neatimtų iš cecho darbuotojų amato.

Gotikos laikotarpiu išpopuliarėjo batai smailomis noselėmis. Noselės ilgis rodydavo statusą - kuo ilgesnė, tuo aukštesnis statusas (tuo metu tik kunigaikščiai galėdavo avėti batus, kurių ilgis siekdavo net 70cm). 

Panašu, kad avėdami tų laikų avalynę mes sunkiai pavaikščiotume, todėl galime tik džiaugtis, kad mados niekada nestovi vietoje ir tobulėja.

Taigi norime supažindinti Jus su dabartinėmis batų tendencijomis:

MOKASINAI

 

Pirmuosius mokasinų tipo batelius pradėjo nešioti indėnai, o 1970-aisiais juos išpopuliarino hipiai. Ilgą laiką tokio stiliaus batai buvo laikomi „kaimietiškais“ ir nemadingais, tačiau jau 2010 metais dizaineriai ėmė atidžiau tyrinėti šių batų dizainą ir vienareikšmiškai nusprendė – laikas mokasinams rasti vietą mūsų avalynės spintoje ir nuo 2013 metų tai tapo neatsiejama stiliaus detalė vyrų garderobe. Kaip matome jie gana greitai įleido šaknis į mados pasaulį ir po tiek metų jie vistiek karaliauja topų viršūnėse. Taigi, kuo jie tokie ypatingi?

Spalva. Nors indėnai nedažydavo avalynės ir avėdavo rudos spalvos mokasinus, šiais laikais galima lengvai rasti įvairiaspalvių jų modelių.

Puošyba. Indėnai mėgdavo juos išsiuvinėti įvairiais karoliukais ir kitais puošybos elementai, tačiau dabar pasitelkiama labiau minimalistinė jų puošyba: plona, ruda virvelė ar kitos spalvos  detalės ant jų.

Medžiaga. Amerikos indėnai gaminosi juos iš buivolų ir briedžių odos, dabar naudojama ne ik oda bet ir zomšas ar veliūras.

 

Mokasinai ne tik madingi, bet ir praktiški. Juos lengvai pritaikysite prie laisvalaikio ar oficialesnio stiliaus. 

mokasinaimelyni mokasinaijuodi mokasinai

Rašykite komentarą